Клітковина в раціонах птиці покращує перетравлювання корму
Вміст деякої кількості клітковини в раціоні птиці сприяє збільшенню розмірів і довжини органів травлення.
Нерозчинна клітковина допомагає розвивати мускульний шлунок, сприяє збільшенню його розмірів і підвищенню ефективності функціонування. Корм у такому шлунку утримується довше, знижується його рН і загальне патогенне навантаження на систему травлення.
Так, птиця, яку утримують у кліткових батареях, зазвичай має менший шлунок, ніж та, яку утримують на підстилці, через те, що вона не споживає клітковину в складі підстилки.
Додавання нерозчинної клітковини в раціони бройлерів збільшує реверс перетравлюваної маси між шлунком і дванадцятипалою кишкою. Це подовжує дію на неї як механічних, так і хімічних чинників травлення.
Бройлери, вирощені на раціоні, що містив 10% вівса, мали кращі забійні характеристики завдяки розвиненішому шлунку й кращому перетравлюванню корму.
Клітковина погано засвоюється птицею й практично не збільшує кількість поживних речовин та енергію корму, проте її наявність у певних кількостях у раціонах відіграє позитивну роль. По суті харчові волокна виконують в організмі птиці функцію пребіотиків.
Більшість пребіотиків являють собою саме кормові волокна – такі, як олігосахариди. Вони збільшують кількість келихоподібних клітин у тонкому кишківнику й підвищують ефективність корму.
Додати коментар