Тваринництво

Каркасні пташники заощаджують близько 40% енергоносіїв на рік

Пташники каркасного типу на основі сендвіч-панелей в основі мають сталевий каркас, обшитий сендвіч-панелями. Вони не потребують потужних стрічкових фундаментів.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Загальна маса конструкцій щонайменше вдесятеро менша, ніж пташників на основі тришарових залізобетонних панелей, а об’єм менший. Відповідно зменшуються витрати на транспортування. Також завдяки невеликій масі каркасні пташники можна будувати практично на всіх типах ґрунтів за застосування легких стовбчастих фундаментів, що значно знижує вартість будівництва.

Змонтувати пташник промислових розмірів (площею 1,5-2,2 тис. м²) можуть 8 працівників без застосування вантажної та зварювальної техніки за 3-4 тижні.

В Україні стіни пташників зазвичай обшивають панелями завтовшки 100 мм, стелю або дах – 120 мм, що забезпечує високі теплоізоляційні властивості.

Витрати енергоносіїв у таких корпусах менші на 38-43% у середньорічному обчисленні, як порівняти з побудованими за технологією збірного залізобетону.

Крім того, пташники з сендвіч-панелей не потребують оздоблювальних робіт, їх легко мити та дезінфікувати. Дослідження Державної дослідної станції птахівництва НААН засвідчили: якщо на поверхні бетону ефективність дезінфекції – 89-92%, то на поверхні металу – 96-98%. У каркасних пташниках – мінімальна кількість місць, що можуть бути схованками для шкідливих комах і патогенних мікроорганізмів. У них не накопичується залишковий мікробний фон.