Тваринництво

«Каргілл ЕН» не поділяє панічних настроїв стосовно галузі тваринництва

У компанії «Каргілл ЕН» не поділяють панічних настроїв стосовно скорочення поголів’я великої рогатої худоби.

На цьому наголосив генеральний директор «Каргілл ЕН» Ігор Бежук.

«Насправді змін, які відбуваються в Україні, зазнали багато країн світу, зокрема східноєвропейського регіону, – зазначив він. – Посилення ефективності в діяльності виробників тваринницької продукції впливає на співвідношення між тими, хто робить це краще, й тими, хто відстає».

Так, у птахівництві є підприємства, що мають високі стандарти виробництва, ефективно конкурують на міжнародному ринку, і їм притаманні всі світові тренди, що спостерігаються у цій індустрії на глобальному рівні.

На свинарство, з одного боку, негативно вплинули спалахи АЧС, з іншого – низка внутрішніх і зовнішніх чинників, як-от спад споживання м’яса через зменшення населення та зниження його платоспроможності, глобальний тренд до зменшення споживання м’яса тощо.

«Проте ми бачимо всі передумови до того, щоб за якийсь час Україна стала глобальним гравцем і на ринку свинини», – додав Ігор Бежук.

Вітчизняна молочна продукція неконкурентна на світовому ринку, зокрема, через вищу собівартість виробництва, як порівняти хоча б із Польщею. Хоча є приклади успішних господарств, які за останні роки наростили поголів’я, поліпшують селекцію, інвестують у технології утримання. На думку Ігоря Бежука, за кілька років в Україні з’являться господарства, які за розміром і веденням діяльності будуть ефективніші, ніж польські.

Натомість передумов для зростання виробництва яловичини не спостерігається.

Як повідомлялося, ціни на яловичину у короткостроковій перспективі зростуть.