Тваринництво

Інкубаційний період аспергільозу в птиці триває 3-10 діб

На аспергільоз хворіють індики, кури, цесарки і водоплавна птиця віком від 5 діб до 4 місяців. Можливі спалахи аспергільозу в інкубаторіях при зараженні поверхні яєць спорами грибів, які проникають крізь пори шкаралупи і уражають ембріони.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

На забрудненість інкубаційного яйця й інфіковані грибком ембріони слід звертати особливу увагу, бо вони є джерелом захворювання у виведеного молодняку.

Інкубаційний період аспергільозу – 3-10 діб. Зараження відбувається аерогенним шляхом, уражуються насамперед органи дихання. У хворої птиці з’являються хрипи, задишка, чихання, розлад шлунково-кишкового тракту, виснаження, що прогресує, іноді конвульсії, паралічі. Коли уражені повітроносні мішки, то при видиху чути хрипи зі свистом.

Перебіг хвороби буває гострим і хронічним. За гострого аспергільозу спостерігають пневмонію. Через 2-3 доби на поверхні легень і на їхньому розрізі можна виявити вузлики сірувато-жовтого кольору. За хронічного перебігу хвороби утворюються білі чи жовтувато-білі щільні вузлики різної форми і розміру.

Діагноз на аспергільоз ставлять на основі епізоотологічних даних, патолого-анатомічних змін, результатів токсико-мікологічного дослідження кормів.

За виявлення в інкубаторії аспергільозу рекомендується застосовувати як дезінфекційний засіб пари формаліну. З лікувально-профілактичною метою хворій і підозрілій на захворювання птиці застосовують аерозоль йодистих препаратів: 50% розчин йодтриетиленгліколю – 1,3 мл/м3 розпилюють раз на день протягом 5 діб, після дводобової перерви процедуру повторюють; йодистий алюміній – на 1 м3 приміщення 0,5 г кристалічного йоду, 0,1 г хлористого алюмінію і 0,05 г алюмінієвої пудри. У корм вводять ністатин із розрахунку 60-80 мг/кг живої маси протягом 5-7 діб.

Нагадаємо, розвитку аспергільозу сприяє високий рівень запиленості у приміщенні.