Тваринництво

Інфрачервоні випромінювачі у пташнику на 20-30% зменшують витрати на обігрів

Інфрачервоні випромінювачі у пташнику на 20-30% зменшують витрати на обігрів

У країнах розвиненого птахівництва поширюється використання систем випромінюваного обігріву птиці, до яких належать електро- й газові брудери. І якщо раніше вони використовувалися тільки для локального обігріву птиці, то тепер – як засоби загального обігріву пташника.

Ця система обігріву працює таким чином: інфрачервоне випромінювання поширюється прямолінійно. Зокрема, за повної відсутності речовини (у вакуумі), його швидкість сягає 300 тис. км/с. Коли на шляху інфрачервоного випромінювання трапляється об’єкт,  частина випромінювання відбивається, а частина поглинається з перетворенням на теплову енергію.

За використання високоефективних інфрачервоних обігрівачів птиця у приміщенні буде зігріта, тоді як температура довкілля буде дещо нижчою.

У приміщеннях для вирощування птиці підлога вкрита соломою або тирсою, які добре поглинають випромінювання, бо вони є органічними й повертають тепло в атмосферу шляхом конвекції. В результаті температура повітря збільшується тільки завдяки такому побічному ефекту перетворення енергії в конвекційне тепло.

Електромагнітне випромінювання інфрачервоного діапазону меншою мірою нагріває повітря, більшою – діє безпосередньо на птицю. При цьому витрати на обігрів птиці зменшуються на 20-30% порівняно із застосуванням повітронагрівачів.

Найчастіше застосовують газові інфрачервоні випромінювачі. Проте в багатьох випадках перспективним може бути застосування водяних випромінювальних панелей. Воду для обігріву таких панелей отримують у водогрійних котлах, які можуть працювати на будь-якому паливі.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!