Тваринництво

Індики досить добре розрізняють солодке, гірке, солоне й кисле в кормі

Індики досить добре розрізняють солодке, гірке, солоне й кисле в кормі

Особливістю індиків, зокрема індиченят першого віку вирощування, порівняно з іншими видами птиці, є гірше розвинений зір. Тому за недостатнього освітлення вони погано знаходять корм.

Через це молодняк у перші дні життя може поїдати дрібну стружку, солому, шматочки корму з підвищеним умістом клітковини й гинути від закупорювання шлунку.

Через це в перші 10-15 діб життя індиченятам обмежують уміст клітковини в раціоні та з перших тижнів вирощування до раціону вводять гравій із відповідними до віку розмірами часточок. Для індиченят розміри гравію не мають перевищувати 2-3 мм.

Ще одна особливість індиченят – підвищена чутливість до стресових чинників: різкого шуму, різноманітних переміщень, пересаджувань, порушень світлового режиму, різкої зміни раціонів, особливо їх зовнішнього вигляду.

Крім того, нюх в індиків проти ссавців розвинений слабко, але набагато краще, ніж у інших видів птиці.

Під час поїдання корму для індиків насамперед має значення зір і дотик. Як індиченята, так й індики, можуть ковтати корм за будь-якого положення голови, а воду – лише піднявши голову до гори через відсутність щік.

Індики також мають краще розвинений смак, порівняно з іншими видами птиці. Вони достатньо добре розрізняють солодке, гірке, солоне й кисле, відмічають затхлість і консистенцію корму, але практично не реагують на токсичність кормів.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!