Тваринництво

Індики чутливі до браку кисню

Індики чутливі до браку кисню

Індики дуже вибагливі до складу повітря й чутливі до браку кисню.

 

За нормативними показниками, у спекотний період року на 1 кг живої маси індиків треба подавати до 6-7 куб. м свіжого повітря.

Це пояснюється будовою легенів, яка відрізняється від іншої птиці, а також високою інтенсивністю росту й рівнем обміну речовин.

Легені в індиків відносно невеликі, характерної губчастої структури, не мають долей і альвеол, проте мають інтенсивне кровопостачання та слабку розтяжність.

У спокійному стані індики роблять приблизно 18-20 входів і видихів на хвилину. Крім того, їхня дихальна система пристосована до активного газообміну завдяки наявності системи повітроносних мішків, безпосередньо пов’язаних із пневматичною системою кістяка.

Діафрагма утворена двома відділами, які забезпечують газообмін через повітроносні мішки. Ті своєю чергою є запасними резервуарами для атмосферного повітря та відіграють важливу роль в охолодженні тіла й особливо внутрішніх органів, бо є одним із найважливіших засобів терморегуляції в організмі за відсутності потових залоз.

Виходячи із цього, з індики дуже вибагливі до складу повітря й чутливі до браку кисню. За нормативними показниками у спекотний період року на 1 кг живої маси індиків треба подавати до 6–7 куб. м свіжого повітря.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!