Імпорт молочних продуктів скоротився на 33%
За перших сім місяців 2022 року Україна скоротила імпорт молочних товарів на 33% порівняно з аналогічним періодом минулого року, що становить 37,3 тис. тонн.
Про це повідомляє пресслужба УКАБ.
У фінансовому еквіваленті імпорт зменшився на 55,2 млн доларів США.
За словами Максима Гопки, аналітика УКАБ, найбільше скорочення по групах товарів фіксується у масла вершкового та інших жирів, вироблених з молока, відтак за 7 місяців 2022 року торгівля цією продукцією скоротилась на 81% та становить 838 тонн. Майже незмінні об’єми торгівлі спостерігаємо у категорії молока та вершків незгущених. За аналогічний період 2022 року було завезено 7 тис. тонн, що всього лише на 1% менше, ніж торік. Поставки інших молочних продуктів також скорочуються. За перших 7 місяців було імпортовано:
– маслянка, йогурт, кефір – 5,7 тис. т (менше на 25%);
– молочна сироватка згущена або незгущена – 2,5 тис. т (на 37%);
– молоко та вершки, згущені – 902 т (на 76%);
– сири всіх видів – 20,2 тис. т (на 29%).
Щодо загального експорту молочних продуктів, то за сім місяців він збільшився відповідно до фінансових показників. За цей період часу, незважаючи на складну ситуацію в галузі та в країні, українські аграрії змогли продати 46,7 тис. тонн. в кількісному показнику, що на 12% менше, ніж торік. Але якщо враховувати виручку від продажів, то вона склала 117,4 млн доларів США, це на 10% більше за січень-липень 2021 року.
В липні експорт вершкового масла та інших жирів, вироблених з молока, зріс на 93% та становить 1,73 тис. тонн. Продаж за кордон сиру всіх видів збільшився в об’ємах поставки на 63% і склав 916 тонн. Переважно товари відправлялись до Молдови, Польщі та Казахстану.
«Через зменшення виробничих потужностей на вітчизняному ринку, утворився надлишок молочних товарів, котрий при відновленій логістиці почав експортуватися, що в свою чергу не створює критичної ситуації на внутрішньому ринку. За рахунок дешевшої сировини на вітчизняному ринку українські молочні продукти будуть й надалі мати попит на закордонних ринках», – прогнозує експерт.
Раніше ми писали, що імпорт вершкового масла в І півріччі скоротився майже вп’ятеро.