Тваринництво

Голландська технологія вирощування телят передбачає раннє привчання їх до концентрованих кормів

Голландська технологія вирощування телят передбачає раннє привчання їх до концентрованих кормів

Із другого місяця життя теля можна випоювати знятим молоком, поступово (через 5-7 днів) замінюючи ним незбиране молоко.

Одночасно телят привчають до споживання рослинних кормів (грубих, соковитих і концентрованих), які до шестимісячного віку стають основними в раціоні племінної тварини.

До концентрованих кормів телят привчають із двотижневого віку, згодовуючи разом із молоком.

Суміш концентратів (просіяна вівсянка, ячмінне й кукурудзяне борошно, пшеничні висівки) робить раціон більш повноцінним, забезпечуючи потрібну кількість поживних речовин.

У суміш концентратів додають мінеральну підгодівлю (кухонну сіль і дикальцію фосфат).

Останнім часом у практиці годівлі молодняку ВРХ рекомендують використовувати голландську технологію вирощування телят, яка передбачає раннє привчання їх до концентрованих кормів для швидшого формування передшлунків і рубцевого травлення. Причому поїдаються концкорми в сухому вигляді – щоб потрапляли в рубець.

За згодовування вуглеводів концентрованих кормів у рубці переважає маслянокисле бродіння, що позитивно впливає на розвиток передшлунків і, найголовніше, на формування стінки рубця.

Вважають, що раннє згодовування сіна (10-15 днів) за погано сформованої всмоктувальної поверхні рубця знижує перетравність поживних речовин й уповільнює формування рубцевого травлення. А це призводить до відставання в рості.

На думку практиків, за цієї системи згодовувати сіно й інші грубі корми можна тільки тоді, коли передшлунки теляти сформуються достатньою мірою, щоб перетравлювати грубі корми.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!