Годувати кіз комбікормом для корів ‒ не вихід
В Україні немає готових кормів для кіз, усе націлено на корову.
На цьому в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer наголосила власниця ФГ «Садочок+» Тетяна Карпенко.
«Годівля кіз ‒ це катастрофа. Годувати їх коров’ячим комбікормом ‒ не вихід: у цих тварин різні потреби в мінеральному складі. Також це стосується й білка сої: він важкий для кози», ‒ зазначила фермерка.
За її словами, є один виробник спеціалізованих кормів для кіз у Обухові, який має в асортименті корми для дійних кіз, молодняку віком від 0,3 до 3,6 місяця та сухостійних кіз.
«От їх і купуємо, ‒ поділилася Тетяна Карпенко. ‒ Плюс заготовляємо сіно з люцерни, злакових трав або купуємо в Інституті кормів».
Також господарство практикує вільний випас кіз.
«Хоча європейці вважають, що за вільного випасу коза дає менше молока, бо його кількість і якість залежать від обсягу випитої води ‒ до 6 л щодня. Але після вільного випасу кози енергійніші, здоровіші», ‒ зауважила Тетяна Карпенко.
Як повідомлялося, «Українець Агро» годує кіз тільки натуральними кормами.