Гіподермоз ВРХ лікують хіміотерапією
Для лікування гіподермозу ВРХ проводять ранню хіміотерапію (вересень-листопад), спрямовану на знищення личинок першої стадії в початковий період міграції, і пізню (березень-квітень), коли знищують личинок другої й третьої стадій.
Для цього застосовують інсектицидні препарати препарати у вигляді ін’єкцій з діючою речовиною клозантел у дозі 5 мг/кг маси тіла; препарати з діючою речовиною макроциклічні лактони, або макроліди, вводять підшкірно або внутрішньом’язово в дозі 1 мл/50 кг маси тіла; препарати гіподектин, гіподектин ін’єкційний (діюча речовина аверсект); препарати групи ФОС у дозі 12-24 мл на одну тварину залежно від маси наносять на шкіру, поливаючи вздовж хребта; гліцетинат 2%-й.
Хворих і виснажених тварин, а також корів за два тижні до отелення не обробляють інсектицидами. Тварин, заражених личинками оводів і не оброблених інсектицидами, не виводять з приміщення й не випасають.
Якщо ступінь інвазії великої рогатої худоби становить 5% і більше, то восени обробляють усе поголів’я в господарстві та приватному секторі, а навесні – тільки тих, що уражені.
Тварин, що надходять у стадо з іншої місцевості, піддають клінічному й лабораторному (серологічному) обстеженню.
Довідка
Гіподермоз ВРХ – хронічне захворювання, що спричиняється личинками підшкірних оводів двох видів: звичайного підшкірника, або строки, та південного підшкірника, або стравохідника. Характеризується пошкодженням шкіри, запальними процесами в місцях локалізації личинок оводів, загальною інтоксикацією, зниженням м’ясної й молочної продуктивності тварин.
Додати коментар