Тваринництво

Фітобіотики використовують як природні стимулятори росту для бройлерів та індиків

Фітобіотики використовують як природні стимулятори росту для бройлерів та індиків

Фітобіотики можна використовувати як природні стимулятори росту, особливо у процесі вирощування бройлерів та індиків. Проте знання про механізм їхньої дії, а також аспекти застосування ще досить обмежені.

До того ж оригінальні рослини, що входять до складу фітобіотиків, суттєво різняться за складом активних речовин, що ускладнює оцінювання ефективності механізму їхньої дії. Деяка активність можлива тільки тоді, коли є певна комбінація складників.

На якість інгредієнтів фітобіотиків можуть впливати кліматичні умови, якість ґрунтів, час збирання врожаю, рівень дозрівання рослин. Це переважно стосується сухих рослин або їхніх частин. Екстракція ефірних олій зменшує вплив зазначених вище чинників і, відповідно, підвищує ефективність таких фітобіотиків.

Ефективність фітобіотиків було доведено на практиці, зокрема, це поліпшення споживання корму, показників конверсії, функцій імунної системи, стану здоров’я стада, якості та хімічних властивостей м’яса, збільшення приростів ваги, зменшення патогенної мікрофлори, хвороб шлункового-кишкового тракту, рівня смертності.

Фітобіотики початково діють через підсилення смакових властивостей корму, збільшення секреції та споживання. Стимуляція секреції слини, ензимів, жовчі та слизу вважається одним із найважливіших механізмів дії фітобіотиків. Наприклад, часник і хрін, що входили до складу корму птиці, стимулювали секрецію слини та шлункового соку.

Додавання 1% часнику до раціону поліпшило показники продуктивності та послужило альтернативним до антибіотиків стимулятором росту у бройлерів.

Додавання до раціону птиці 0,25% порошку куркуми, отриманого з кореневища Circuma longa, поліпшило споживання корму, а також сприяло значному підвищенню приростів ваги курчат у 5-тижневому віці.

Довідка

Фітобіотики виробляють як із цілих рослин, так і з певних їхніх частин (коренів, квітів). Виділяють первинні – (протеїн, жири) і вторинні (олії, барвники, фенолові суміші) складники фітобіотиків.

Вторинні являють найбільший інтерес, бо ефірні олії стимулюють травну систему й поліпшують травлення кормів. До того ж ефірні олії протидіють окислювальним процесам, росту бактерій і грибів як у шлунково-кишковому тракті, так і в кормах.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!