Тваринництво

Фахівці розробили нову редакцію Інструкції щодо профілактики та боротьби з АЧС

Фахівці розробили нову редакцію Інструкції щодо профілактики та боротьби з АЧС

Фахівці Асоціації свинарів України разом з експертами ФАО та представниками бізнесу розробили нову редакцію Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней (АЧС).

Про це повідомила прес-служба Асоціації свинарів України.

Зокрема, серед основних змін пропонується впровадження механізму отримання статусу компартмента з АЧС. Це означає оцінку ступеня захисту (біобезпеки) компетентним органом. Якщо рівень біобезпеки відповідає вимогам, незалежно до епізоотичної ситуації навколо, свиногосподарство зможе продовжити свою роботу, зокрема, й відвантажувати продукцію за кордон.

Також зміни стосуються алгоритму дій у зоні захисту (в межах 3 км навколо вогнища АЧС). Пропонується обов’язкове знищення неідентифікованого поголів’я. За умови негативних результатів лабораторних досліджень проводиться реалізація на забій клінічно здорових ідентифікованих свиней. Вимога обов’язкового забою не розповсюджується на свиногосподарства, які підтвердили високий рівень біобезпеки та мають статус компартмента з АЧС.

За словами віце-президента Асоціації свинарів України Оксани Юрченко, прописані вимоги вбережуть виробників свинини від знищення свинопоголів’я тільки через те, що вони географічно потрапляють у зону захисту. «Крім того, це стане стимулом для всіх свинарів покращувати рівень біобезпеки у своїх господарствах, дотягувати до норм, встановлених у цивілізованому світі», ‒ додала вона.

Оксана Юрченко повідомила, що наразі проект зі змінами готовий, на нього чекає раунд обговорень і затвердження правок.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!