Тваринництво

Ентерококоз може спричинити повну ротацію поголів’я птиці

Питома вага ентерококозу у птиці, за окремими повідомленнями, становить близько 40% від загальної кількості бактеріозів. Захворювання може призвести до загибелі значної частини стада. А в окремих випадках усунути проблему може лише повна ротація поголів’я.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Основними проявами ентерококозу у птиці є кульгавість, слабкість кінцівок, характерна поза собаки, що сидить, некроз голівки тазостегнової кістки.

За ентерококової інфекції часто трапляється параліч кінцівок без некрозу. При цьому руйнується шийний хребець, який починає тиснути на спинний мозок, внаслідок чого настає параліч кінцівок.

Зазначені симптоми вимагають від фахівців точної та ретельної диференціальної діагностики патології, адже симптомокомплекс ознак легко сплутати з хворобами аліментарного походження.

Ендокардит частіше діагностують за хронічного перебігу. Також є повідомлення про некроз мозку й енцефаломаляцію молодок за ентерококозу.

Крім того, Enterococcus cecorum асоціюється з остеомієлітом, включно з некрозом голівки стегнової кістки, спондилітом та артритом у дорослих курчат-бройлерів, а впродовж останніх років переважна кількість патологій скелету в курчат-бройлерів пов’язується з персистенцією E. cecorum.

Патогенні штами E. cecorum спричиняють запальні процеси хребта: птиця знаходиться у сидячому положенні, з витягнутими краніально кінцівками.

За гострого перебігу ентерококозу основні клінічні ознаки пов’язують із септицемією. Зокрема, загальне пригнічення та зниження реакції на зовнішні подразники, куйовдження перового покриву, подекуди забруднене послідом, різке зниження яйценосності. За підгострого та хронічного перебігу – депресія, кульгавість та тремтіння голови.

Якщо не лікувати інфіковану птицю, вона гине.

Як повідомлялося, використання іонофорних препаратів після хімічних ефективно контролює еймеріоз у птиці.