Тваринництво

Електролітний баланс дозволяє контролювати якості раціону в молочному скотарстві

Електролітний баланс дозволяє контролювати  якості раціону в молочному скотарстві

Електролітний баланс (ЕБ) – новий для українських фахівців параметр контролю якості раціону в молочному скотарстві. Не вимагаючи великих витрат, він дозволяє підвищити економічні показники.

У поширеній сировині переважають лужні елементи, тому баланс електролітів виражається позитивною величиною. Не існує поняття «потреба в ЕБ», бо це розрахункова величина, яку не можна зважити чи помацати, але вона може змінюватися за зміни раціону, тому її потрібно унормувати. ЕБ вимірюють в еквівалентах, використовуючи розмірність: мекв/кг.

Найнадійнішим критерієм оптимальної величини ЕБ є рН сечі. Зразок сечі для аналізу відбирають у корів із середини струменя (щоб уникнути забруднень перших порцій) через 2-3 доби після отелення й через 4-6 годин після годування.

У лактуючих корів рН сечі має становити 7,6-8,3. Показник, нижчий від 7,6, свідчить про те, що ЕБ раціону слід підвищити, інакше корова не досягне можливого рівня продуктивності.

Високий рН сечі вказує на те, що в організмі відбулися небажані відхилення в обміні речовин і продуктивність знижена, тому потрібно зменшити в раціоні кількість алкогенних добавок.

Для контролю сечу відбирають від 6-8 корів і здійснюють індивідуальні виміри. Продукція молозива й молока супроводжується підвищенням інтенсивності обміну речовин і утворенням в організмі кислих іонів – це обмежує продуктивність.

ЕБ – дуже важливий параметр раціону, але не головний, бо раціон має бути збалансований відповідно до потреби організму за всіма поживними речовинами.

Як повідомлялося, жовчні кислоти в раціоні корів значно поліпшують травлення.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!