Тваринництво

Доїти кіз в окітний період треба мінімум п’ять разів через рівні проміжки часу

Доїти кіз в окітний період треба мінімум п’ять разів через рівні проміжки часу

Щоб запобігти маститу у кіз, у перший тиждень після окоту доїння має бути не рідше, ніж п’ять разів на добу через рівні проміжки часу.

Аби розрив між вечірнім і ранковим доїнням був якомога меншим, останній раз кіз доять близько 22:00, вранці – не пізніше ніж 6:00.

Перед доїнням слід обмивати вим’я чистою теплою водою, за потреби – змащувати вазеліновим маслом. У жодному разі як мастило не можна використовувати молоко або вершкове масло: вони є чудовим поживним середовищем для хвороботворних мікробів.

Потрапляючи в непомітні для ока тріщинки соска, вони залишаються там навіть після обмивання, накопичуються й швидко ростуть, спричиняючи запалення тканин.

Під час годівлі козенят варто звернути увагу на стан вимені кози. Якщо на ньому виявлено ущільнення, тварина поводиться неспокійно, після кожної годівлі малят вим’я слід масажувати з камфорною олією,  а після цього змастити ущільнену ділянку іхтіоловою маззю.

Це роблять доти, допоки ущільнення не розсмокчуться. За можливості породіллям згодовують віники з кропиви – ця рослина стимулює засвоєння кальцію, позитивно впливає на стан крові й органів кровотворення, допомагає відновитися ослабленому організму.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!