Досвід України з контролю заразного нодулярного дерматиту поставили у приклад Європі
Група експертів GF-TADs із заразного нодулярного дерматиту (LSD та сказу обговорила стабілізацію ситуації з цією хворобою в Європі на дев’ятій міжнародній зустрічі, що 16-17 жовтня відбулася в Афінах (Греція).
Європейські експерти високо оцінили Програму активного та пасивного моніторингу ситуації щодо заразного нодулярного дерматиту, яка впроваджена в Україні, повідомили у Держпродспоживслужбі.
Такі національні програми контролю, на переконання експертів, повинні і надалі діяти в Європі. Вони повідомили, що сьогодні спалахи LSD реєструються в Туреччині та на території Центральної Азії.
На зустрічі було зазначено, що країни, які продовжують вакцинувати поголів’я, але з 2016 року не мають випадків захворювання, повинні спробувати поетапно відмовлятися від вакцинації без негативних наслідків. Наголошувалося, що дуже складно увійти в режим вакцинації LSD у країні, але ще складніше відмовитися від неї без негативних наслідків.
Економічна доцільність вакцинації має місце в короткостроковій перспективі, проте вже в середньостроковій перспективі заходи із стемпінг-ауту є більш економічними: кожна кампанія з вакцинації LSD є доволі фінансово затратною.
Нагадаємо, Держпродспоживслужба не стала проводити вакцинацію проти LSD, незважаючи на ажіотаж у 2014-2016 роках, пов’язаний із цією хворобою, та рекомендації зовнішніх і деяких внутрішніх експертів.
Довідка
Заразний вузликовий дерматит – контагіозне інфекційне захворювання що характеризується лихоманкою, ураженням лімфатичної системи, набряками підшкірної клітковини та внутрішніх органів, утворенням шкіряних вузлів (бугрів), ураженням очей та слизових оболонок органів дихання та травлення.
Заразний вузликовий дерматит віднесена до особливо небезпечних хвороб ВРХ. Специфічні методи лікування не розроблені.
Додати коментар