Тваринництво

До Програми контролю сирого молока залучено вже 1053 оператори

У 2024 році кількість зареєстрованих у «Молочному модулі» потужностей із виробництва молочної продукції зросла в 1,2 раза, як порівняти з 2023 роком. А від старту пілотного проєкту Програми контролю сирого молока на базі програмного забезпечення «Молочний модуль» у 2019 році ‒ у 70 разів.

Про це повідомили у Держпродспоживслужбі.

Зараз програма реалізується в 23 областях і охоплює 1053 оператори ринку. У 2024 році Київська та Харківська області відновили її впровадження після початку повномасштабного вторгнення. Також торік уперше дослідження молока розпочалися в операторів ринку Запорізької області.

У 2024 загальна кількість досліджень за всіма показниками у програмі сягнула 33 374 ‒ на 51% більше проти попереднього року.

Середні показники рівня загального бактеріологічного забруднення (ЗБЗ) і кількості соматичних клітин (КСК) залишаються нижчими за допустимі рівні для критеріїв відповідності сирого молока від корів. Тільки 1,4% результатів досліджень на ЗБЗ перевищують допустимі рівні, а на КСК ‒ 1,3%. 

Довідка

Програму контролю сирого молока запустили в 2019 році задля подальшої євроінтеграції молочного сектору відповідно до норм ЄС, забезпечення простежуваності якості й безпечності молочної продукції в Україні.

Постійну підтримку в запровадженні програми надає швейцарсько-українська програма «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP), що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).