Тваринництво

До ешерихіозу сприйнятливіший молодняк індиків

Ешерихіоз (колібактеріоз, колісептицемія, коліінфекція) зазвичай уражує молодняк індиків, але хворіють і дорослі особини, пише журнал «Наше птахівництво».

Причинами захворювання є порушення строків комплектування стада, ветеринарно-санітарних норм експлуатації пташиних приміщень, технології утримання та годівлі птиці, авітамінози, застосування живих вакцин і птиця з латентним перебігом хвороби у стаді.

Основні шляхи передавання збудника колібактеріозу – кишкової палички – аліментарний і аерогенний. Вона може довго зберігати життєздатність у воді, кормах, приміщеннях, і все це може бути чинниками передавання збудника. У зовнішньому середовищі він зберігається близько чотирьох місяців. Кишкова паличка не стійка до ультразвуку, фенолу, формаліну, лугів у заведених для дезінфекції розведеннях.

Після вкорінення у слизову оболонку кишкового тракту збудник потрапляє в паренхіматозні й інші органи, де спричиняє дегенеративні зміни. На слизових оболонках можуть бути крововиливи. Характерними для колібактеріозної інфекції є фіброзний перикардит, аеросакуліт і гепатит.