Тваринництво

До 2050 року у водоймах України може зникнути риба

До 2050 року у водоймах України може зникнути риба

У водоймах України до 2050 року може зникнути риба через занадто великий промисловий вилов, промислові забруднення і браконьєрство.

Про це повідомляють у прес-службі Асоціації рибалок України.

«І це проблема не лише вітчизняних водойм, а й світового рівня. Оскільки рибні запаси в Світовому океані вкрай виснажені. Виною цьому – браконьєрство, надмірний промисловий вилов і забруднення навколишнього середовища», – йдеться в повідомленні.

За даними ФAO, 90% морських рибальських промислів у світі вже освоєно. З них 60% активно використовуються, а запаси ще 30% виснажені або наближені до цього.

В асоціації зазначили, що в українських водоймах перелов загрожує переважно хижій річковій рибі. Саме її популяція сьогодні особливо чутлива і вимагає відновлення.

«За твердженням вчених 90% видів великих хижих риб уже ніколи не зможуть відновитися до колишньої чисельності, зокрема, щука, судак, сом», – повідомили в організації.

Рибні ресурси в Чорному морі серйозно підірвані. Особливо це стосується прибережного лову. Забруднення промисловими і побутовими стоками, нераціональне ведення рибного господарства і неналежна охорона водних живих ресурсів поставили багато видів риби на межу виживання. Передусім це стосується цінних видів риби: чорноморської камбали катран, скумбрії, саргана, кефалевих видів, морського судака.

Значної шкоди завдає і браконьєрство, яке за останні роки досягло загрозливих масштабів, набувши ознак організованої злочинності. Зараз вітчизняні браконьєри виловлюють залишки представників осетрових риб, які вимирають.

Українські екологи стверджують, що сьогодні загибель Азовського моря видається неминучою через безперервне варварське знищення риби. Для вилову в повноцінному промисловому масштабі залишилося лише три види риби: тюлька, бичок і хамса, інші виловлюють у мізерній кількості.

До останнього видання Червоної книги України, у 2009 році, увійшли понад 70 видів аборигенної риби як види, що зникають.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!