Для створення активного імунітету свиней, сприйнятливих до лептоспірозу, вакцинують
Усіх свиней, сприйнятливих до лептоспірозу, вакцинують для створення активного імунітету:
– у неблагополучних щодо лептоспірозу господарствах;
– у відгодівельних господарствах, де поголів’я комплектують без обстеження на лептоспіроз;
– у разі випасання тварин у зоні природного вогнища лептоспірозу;
– у разі виявлення в господарстві тварин, сироватка крові яких позитивно реагує в РМА.
Перед застосуванням вакцин слід визначити спектр лептоспір, які спричиняють захворювання свиней у конкретному регіоні. Без цього ефективність превентивних заходів може бути низькою.
Для пасивної імунізації та лікування хворих на лептоспіроз тварин випускають гіперімунні сироватки. Імунітет у тварин після введення сироватки настає через 4-6 годин і зберігається 6-8 діб.
Для запобігання занесенню та розповсюдженню лептоспірозу треба здійснювати контроль за клінічним станом тварин. У разі підозри на захворювання негайно відібрати й направити біологічний матеріал у лабораторію ветеринарної медицини для дослідження.
Не можна допускати завезення в благополучні господарства хворих тварин і тих, що перехворіли на лептоспіроз. Забороняється користуватися неблагополучними пасовищами та водопоями, а також згодовувати тваринам сире м’ясо й інші продукти забою від хворих і лептоспіроносіїв.
Слід проводити профілактичне карантинування тварин, що надходять у господарство, і досліджувати сироватки їхньої крові в РМА на лептоспіроз.
Також треба постійно стежити за санітарним станом корит і нетекучих водойм. У разі ввезення в господарство для поповнення стада за появи підозрілих на лептоспіроз клінічних ознак тварин ізолюють і відбирають у них кров для серологічного дослідження.
Для профілактики лептоспірозу в неблагополучних щодо захворювання зонах знищують диких гризунів. У господарствах, стаціонарно неблагополучних щодо лептоспірозу, проводять профілактичну вакцинацію.
Додати коментар