Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Для створення активного імунітету свиней, сприйнятливих до лептоспірозу, вакцинують

Поділитись:
Для створення активного імунітету свиней, сприйнятливих до лептоспірозу, вакцинують

Усіх свиней, сприйнятливих до лептоспірозу, вакцинують для створення активного імунітету:  

– у неблагополучних щодо лептоспірозу господарствах;

– у відгодівельних господарствах, де поголів’я комплектують без обстеження на лептоспіроз;  

– у разі випасання тварин у зоні природного вогнища лептоспірозу;  

– у разі виявлення в господарстві тварин, сироватка крові яких позитивно реагує в РМА.

Перед застосуванням вакцин слід визначити спектр лептоспір, які спричиняють захворювання свиней у конкретному регіоні. Без цього ефективність превентивних заходів може бути низькою.

Для пасивної імунізації та лікування хворих на лептоспіроз тварин випускають гіперімунні сироватки. Імунітет у тварин після введення сироватки настає через 4-6 годин і зберігається 6-8 діб.

Для запобігання занесенню та розповсюдженню лептоспірозу треба здійснювати контроль за клінічним станом тварин. У разі підозри на захворювання негайно відібрати й направити біологічний матеріал у лабораторію ветеринарної медицини для дослідження.

Не можна допускати завезення в благополучні господарства хворих тварин і тих, що перехворіли на лептоспіроз. Забороняється користуватися неблагополучними пасовищами та водопоями, а також згодовувати тваринам сире м’ясо й інші продукти забою від хворих і лептоспіроносіїв.

Слід проводити профілактичне карантинування тварин, що надходять у господарство, і досліджувати сироватки їхньої крові в РМА на лептоспіроз.

Також треба постійно стежити за санітарним станом корит і нетекучих водойм. У разі ввезення в господарство для поповнення стада за появи підозрілих на лептоспіроз клінічних ознак тварин ізолюють і відбирають у них кров для серологічного дослідження.

Для профілактики лептоспірозу в неблагополучних щодо захворювання зонах знищують диких гризунів. У господарствах, стаціонарно неблагополучних щодо лептоспірозу, проводять профілактичну вакцинацію.

AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!