Тваринництво

Для промислових рибалок новий функціонал еРиба потягне нові витрати

Цього тижня представники Держрибагентства навчали промислових рибалок користуватися новими інструментами еРиба.

На фейсбук-сторінці громадської спілки «Риба України» потенційні користувачі поділилися своїми враженнями від нового функціоналу.

«У мене пішло близько 1,5 години на те, аби пройти весь ланцюжок операцій, і це тільки по одному човну. Після декількох спроб вдалося зробити це за 40 хвилин, ‒ зазначив Сергій Лихвар, підприємство якого працює на Кам’янському водосховищі. ‒ Гадаю, що запуск цієї системи не на часі, бо вимагає додаткових витрат для промислового вилову».

Голова ГС «Риба України» Любомир Гайдамака зауважив, що завжди виступав і виступатиме за цифровізацію державних послуг.

«Але тільки у випадку, коли це спрощує взаємодію між сторонами й економить ресурси, ‒ наголосив він. ‒ У цьому випадку, як ми почули від багатьох учасників заходу, ця «диджиталізація» ще збільшить затрати користувачів. Адже потрібен додатковий комп’ютер, а то й декілька, планшети, цифрові засоби зв’язку, ДБЖ або генератор, інші елементи офісної інфраструктури. А також потрібно наймати ще одну людину, яка обслуговуватиме риболовні бригади й вносити всю інформацію в режимі реального часу».

На думку Любомира Гайдамаки, це ‒ величезні навантаження на промисел, і багато користувачів наступного року відмовляться від цього бізнесу не лише через відсутність особового складу, проблем із енергопостачанням, а й через такі державні ініціативи, спрямовані на знищення дрібних промисловиків.

Постанова щодо цифровізації всіх організаційних заходів для учасників рибного господарства є експериментальною, тобто мають залишити традиційні методи звітування перед контролювальними органами за видобуті біоресурси, підкреслили в ГС «Риба України».