Тваринництво

Для профілактики віспи птицю зазвичай щеплять у 4-тижневому віці

Для профілактики віспи птицю зазвичай щеплять у 4-тижневому віці

Профілактика віспи в птиці складається з дотримання комплексу заходів щодо утримання й годівлі. В птахівничих господарствах має бути відпрацьована система вирощування й утримання птиці з повним роз’єднанням різновікових груп.

Щоб запобігти занесенню віспи в господарства, потрібно витримати птицю, що завозиться, ізольовано від решти поголів’я протягом трьох тижнів. Після переведення кожної партії птиці пташники ретельно очищують від залишків корму, посліду, бруду. Сідала, гнізда, годівниці, напувалки миють й оброблять дезрозчинами відповідно до настанови.

У корм птиці додають необхідні вітаміни та мікроелементи. Для профілактики віспи й підвищення загальної резистентності в раціон корисно додавати препарати, що містять вітамін А, В і D3, контролювати рівень мікроелементів Zn, S, Cu та сірковмісних амінокислот.

У птахівничих господарствах широко застосовують вірус-вакцини, які переважно вводять спеціальною голкою в перетинку крила. В закордонній практиці використовують моно-, бі- та полівалентні вакцини, що містять вакцину віспи.

Щеплять птицю переважно в 4-тижневому віці та ревакцинують залежно від епізоотичної ситуації.

Після хвороби на віспу в птиці формується імунітет на 2-3 роки.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!