Для профілактики віспи птицю зазвичай щеплять у 4-тижневому віці
Профілактика віспи в птиці складається з дотримання комплексу заходів щодо утримання й годівлі. В птахівничих господарствах має бути відпрацьована система вирощування й утримання птиці з повним роз’єднанням різновікових груп.
Щоб запобігти занесенню віспи в господарства, потрібно витримати птицю, що завозиться, ізольовано від решти поголів’я протягом трьох тижнів. Після переведення кожної партії птиці пташники ретельно очищують від залишків корму, посліду, бруду. Сідала, гнізда, годівниці, напувалки миють й оброблять дезрозчинами відповідно до настанови.
У корм птиці додають необхідні вітаміни та мікроелементи. Для профілактики віспи й підвищення загальної резистентності в раціон корисно додавати препарати, що містять вітамін А, В і D3, контролювати рівень мікроелементів Zn, S, Cu та сірковмісних амінокислот.
У птахівничих господарствах широко застосовують вірус-вакцини, які переважно вводять спеціальною голкою в перетинку крила. В закордонній практиці використовують моно-, бі- та полівалентні вакцини, що містять вакцину віспи.
Щеплять птицю переважно в 4-тижневому віці та ревакцинують залежно від епізоотичної ситуації.
Після хвороби на віспу в птиці формується імунітет на 2-3 роки.
Додати коментар