Тваринництво

Для отримання однорідного ремонтного молодняку птиці важлива належна годівля

Для отримання однорідного ремонтного молодняку птиці важлива належна годівля

Однією з важливих передумов отримання однорідного за живою масою ремонтного молодняку курей є забезпечення належного фронту годівлі. Якщо він недостатній, перевагу у споживанні корму матимуть сильніші особини, а слабші відставатимуть у рості й розвитку.

У виробничій практиці через розтягнутість у часі виводу добового молодняку в сукупності з часом виконання інших технологічних операцій (сортування, ветеринарно-санітарні обробки, транспортування на ферму тощо) виведені курчата часто мають затримку в доступі до води й корму до 72 годин.

Затримка першого напування й годівлі призводить до затримки росту, активації імунної системи, розвитку органів травлення та вироблення ферментів, до ослаблення терморегуляторної здатності курчат.

Ці проблеми можна полегшити або розв’язати, якщо:

– зменшити вікна виведення в інкубаторії;

– застосувати так звані ранні програми годівлі. Наприклад, відомий спосіб підвищення однорідності стада, живої маси, конверсії корму у вирощуванні курчат, сутність якого полягає в примусовому випоюванні їм у перші години після вибірки з інкубатора мікродоз (0,2-0,3 мл) спеціальної вуглеводно-білкової суміші у співвідношенні 1:1 (3%-го розчину глюкози з соєвим молоком);

– використовувати предстартерні корми.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!