Для біогазової станції на відходах тваринництва потрібно безперебійне забезпечення сировиною
Утилізація посліду птиці рекомендована в сполученні з іншими органічними відходами тваринного та рослинного походження.
Для біогазової станції пслід птиці – один із найбільш енергомістких і водночас найвибагливіших видів сировини тваринного походження.
Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповіла генеральний директор компанії «АгроБіогаз» Ольга Сидорчук.
Саме перетворення сукупності видів сировини дозволяє максимально повно використати енергетичний потенціал посліду за абсолютно контрольованого процесу біогазового виробництва, зазначила вона.
«Виходячи з наявних у господарстві обсягів органічної сировини, технолог розробляє «раціон» із врівноважених пропорцій компонентів сировинної бази для забезпечення оптимального виробничого процесу майбутньої біогазової станції. Це і є основою проекту», – зауважила Ольга Сидорчук.
Особливу увагу слід приділити питанню логістичної досяжності підприємств – постачальників альтернативних видів сировини поблизу птахофабрик на відстані до 30 км. Наприклад, якщо поруч є ферма, то за потреби відходи додатково можна закуповувати там.
«Для оцінки можливості реалізації проекту біогазової станції треба заздалегідь перевірити й переконатись у можливості безперебійного її забезпечення сировиною, – підкреслила Ольга Сидорчук. – Варіант, коли сировина не постачається через скасування поставки чи проблему з доїздом машин, не розглядається. Біогазова станція – об’єкт, налаштований на безперервну експлуатацію 365 днів на рік у режимі 24/7».
Додати коментар