Державна підтримка - запорука успіху вітчизняного тваринництва
Ініціативи Мінагрополітики спрямовані на розбудову тваринництва та переведення виробництва продукції в індивідуальному секторі на більш високий організаційний рівень. Сприятливі природно-кліматичні та земельні умови, наявність трудових ресурсів переконують, що тваринництво має великий потенціал в Україні. За наявності дієвих механізмів державної підтримки цей потенціал буде реалізовано. Про це зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко у своїй публікації на «РБК-Україна».
Він зауважив, що надання державної підтримки тваринницької галузі має на увазі цілий спектр дій та заходів. Зокрема, Мінагрополітики підготувало низку проектів для підтримки тваринників, серед яких – проект Закону України «Про внесення змін до ЗУ «Про вивізне (експортне) внесення мито на живу худобу та шкіряну сировину» та «Про внесення зміни до статті 17-2 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України».
«Серед важливих досягнень – компромісний варіант нового Податкового кодексу, який надає тваринницькій галузі найбільшу підтримку. Виробники молока і великої рогатої худоби (ВРХ) отримали найбільш пільговий період для переходу на загальну систему обкладання ПДВ – вони зможуть залишати на особових рахунка 80% ПДВ, і лише 20% – будуть перераховувати до держбюджету. При реалізації іншої продукції тваринництва ПДВ розподілятиметься у пропорції 50 на 50», – наголосив міністр.
На думку очільника аграрного відомства, значимим для розвитку сфери тваринництва є також підписання угоди з Європейським банком щодо залучення 400 млн євро в агросферу. Це – довгі та дешеві кредитні гроші, які планується спрямувати на реалізацію низки проектів, в тому числі на підтримку тваринництва.
«Водночас ми неодноразово повторювали, що найкращою державною підтримкою для бізнесу буде дерегуляція. Станом на сьогодні, суттєво спрощено порядок отримання ліцензій підприємствами галузі. Зокрема, згідно Закону України № 222 «Про ліцензування видів господарської діяльності» не здійснюється ліцензування господарської діяльності з торгівлі племінними (генетичними) ресурсами, проведення генетичної експертизи походження та аномалій тварин. Це сприяє розширенню ринку племінних ресурсів та збільшенню кількості суб’єктів господарювання, які їх реалізують», – додав міністр Олексій Павленко.
Додати коментар