Тваринництво

Дерть сорго покращує молочну продуктивність корів

Дерть сорго покращує молочну продуктивність корів

Корови, які отримують соргову дерть замість ячмінної, не знижують надоїв. Склад молока за вмістом жиру й сухої речовини при цьому не змінюється і загальний стан корів не погіршується.

Досліди, проведені на дійних коровах червоної степової породи на 2-3-му місяцях лактації, яким згодовували подрібнене зерно сорго замість ячмінної дерті, показали, що споживання корму було високим і становило 95-98%. Молочна продуктивність корів була високою протягом усього досліду: 16,5-16,7 кг молока за жирності 3,6%.

У дослідах на дійному стаді корів айрширської породи за згодовування зерна сорго частково або з повною заміною в раціоні дерті пшеничної та соняшникової макухи було зафіксовано позитивний вплив на молочну продуктивність.

У групі, де 50% дерті та макухи замінили на соргову дерть, молочна продуктивність зросла на 5,5%.

У групі, де соргова дерть замінила 75% суміші дерті пшеничної та макухи соняшникової, надої зросли на 7,5%.

А от у разі повної заміни дерті пшениці та макухи соняшникової на соргову дерть продуктивність дійного стада зросла лише на 6,2%.

Це свідчить про те, що дерть сорго, незважаючи на досить непоганий набір поживних речовин у своєму складі, все ж поступається продуктам переробки соняшнику за жиром і протеїном, але за відсутності в господарстві макухи соняшнику молочну продуктивність можна покращити додаванням до раціону дійних корів дерті сорго.

Варто зазначити, що поїдання тваринами (а, відповідно, його перетравність і продуктивність тварин) зерна сорго у неподрібненому вигляді було значно нижчим, ніж за його попереднього подрібнення.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!