Дефіцит магнію негативно позначається на товщині й міцності шкаралупи яєць птиці
Дефіцит магнію у раціоні птиці призводить до активації паращитоподібних залоз. Кури і качки втрачають апетит, погіршується їх перовий покрив, затримуються темпи росту, з’являється серцева аритмія, знижується м’язовий тонус, виникає тремор, атаксія, судоми, а солі кальцію відкладаються в нирках і серці.
Брак магнію у раціоні несучок призводить до скорочення несучості, а також зниження вмісту магнію в компонентах яйця. Заплідненість яєць не змінюється, але їх виводимість різко падає.
Крім того, дефіцит магнію негативно впливає і на товщину й міцність шкаралупи яєць. Брак цього елемента тягне за собою підвищення ембріональної смертності наприкінці інкубації. Під час процесу інкубації можна виявити нервові тремтіння в зародків, дихання за типом зітхання та судоми.
Магній бере участь у процесах вуглеводного, ліпідного обміну та біосинтезу білка, стимулює рибосоми. Він активізує лужну фосфатазу, цим самим впливаючи на процес кальцифікації кістяка, а також на утворення яєць у птиці. Крім того, іони магнію гальмують збудливість нервових закінчень.
Понад 60% магнію міститься в кістках, решта – у м’яких тканинах і рідинах. Магній є біологічно активним мікроелементом. В організмі він активізує багато реакцій: посилює дію трипсину, активізує дію пептаз кишківника, лейкоамінопептидаз, ліпаз підшлункової залози, хімозину й деяких інших ензимів.
Магній, як і калій, – це внутрішньоклітинні катіони. Цей елемент бере участь у поєднанні актину з міозином та утворює активний магній-білковий комплекс, що сприяє скороченню м’язів. Катіон Mg++ міститься в мітохондріях клітин і є найважливішим активатором окисного фосфорилювання.
Додати коментар