Тваринництво

Ціна молока-сировини стала, але очікується підвищення

Ціна молока-сировини стала, але очікується підвищення

Середньозважена ціна трьох ґатунків молока-сировини не змінилася за останній місяць: на 9 липня вона склала 15,8 грн/кг (без ПДВ).

Про це повідомив аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.

Як порівняти з початком червня, ціни в середині цінового коридору, мінімальні й максимальні на всі три ґатунки залишилися без змін.

Так, середня закупівельна ціна молока екстраґатунку ‒16 грн/кг. Діапазон цін у господарствах варіювався від 15,5 до 16,5 грн/кг.

Вищий ґатунок на 9 липня в середньому коштував 15,75 грн/кг. Ціни на молоко цього ґатунку коливалися в межах 15,3-16,2 грн/кг.

Середня ціна на молоко першого ґатунку була на рівні 15,45 грн/кг. Мінімальна ціна в господарствах ‒ 15 грн/кг, а максимальна – 15,6 грн/кг.

Георгій Кухалейшвілі зауважив, що в Україні спостерігається тренд на підвищення ціни на молоко-сировину в короткостроковій перспективі через зростання попиту на біржові товари, що постачаються до Європи. У червні молокопереробні підприємства були в очікуванні рішення щодо квот, і експортували найменші обсяги біржових товарів за останні п’ять років.

Після оновлення торговельної угоди з ЄС Україна отримала розширені квоти на експорт молочної продукції. Зокрема, квоти:

‒ на вершкове масло зросли з 5 тис. тонн до 7 тис. тонн,

‒ на сухе знежирене молоко підвищилися з 5 тис. тонн до 15,4 тис. тонн,

‒ на сухе незбиране молоко, ферментовані й кисломолочні продукти, у тому числі йогурти й кефіри, скасовані.

Отже, Україна відновила постачі молочних продуктів до Європи, а на внутрішньому ринку навіть з’явився певний дефіцит сировини, як і на початку липня 2024 року. Молокопереробні заводи почали шукати дешеве молоко.

У країні покращилася рентабельність виробництва молочних продуктів, а подорожчання масла також впливає на закупівельні ціни. На думку Георгія Кухалейшвілі, через це в другій половині липня та серпні їх можуть переглянути в бік певного підвищення.