Тваринництво

Чому зміщується повітряна камера в інкубаційному індичому яйці

Індичі яйця з рухливою чи зміщеною повітряною камерою належать до категорії відбракованих. Ця вада пов’язана зі станом шкаралупи, зокрема з її порами і повітропроникністю, пише журнал «Наше птахівництво».

На ділянці шкаралупи зі значною кількістю пор після знесення й остигання яйця виникає повітряна камера внаслідок утворення вакууму всередині яйця. За транспортування, коли порушується нормальна еластичність між зовнішньою і внутрішньою підшкаралупними оболонками, повітряна камера може зсунутися.

Однією з причин такої вади може бути й захворювання яєчника та яйцеводу. За нормального ембріогенезу повітряна камера необхідна пташеняті під час вивідного процесу, оскільки вона має запас кисню для першого подиху під час переходу з алантоїсного типу дихання на легеневий.

У нормі повітряна камера розташована в тупому кінці яйця, який має найбільшу кількість пор: у середньому 69 пори/см3. Показники гострого кінця ‒ в середньому 42 пори/см3, у середній частині ‒ 56 пор/см3. Тобто за зміщення повітряної камери з тупого кінця зародкові важко проклюнути звичайну двошарову підшкаралупну оболонку, доволі щільну в індичому яйці взагалі, а за інкубації ще щільнішою. Останні сили індича витрачає на прокльовування шкаралупи.