Чим небезпечні різновагові інкубаційні яйця
Закладання на інкубацію яєць із різною масою призводить до порушення як процесу загального ембріогенезу, так і вивідного процесу.
Оскільки у дрібних яйцях за умови застосування температурно-вологісного режиму, розрахованого на модальний клас, темпи росту та диференціювання зародків відбуватимуться швидше, то вони відповідно й до моменту виводу будуть готові раніше.
Початок виводу і сам вивід також відбудуться раніше з відповідними патологічними проявами (хронічний перегрів) – незакрите кровоточиве пупкове кільце, погано втягнений залишковий жовточний мішок, частково перегріті, так звані сухарики.
За умови стандартної витримки курчат у вивідній шафі для їх повного висихання молодняк із мілких яєць буде пересушений, із великою вірогідністю спостерігатимуться втрати інстинкту клювання та напування.
Якщо вибірку зробити раніше, то частина молодняку (нормального) буде частково непросидженим.
Крім того, у нормального молодняку будуть й інші візуальні особливості, що вказуватимуть на різну фізіологічну зрілість – рухливість та стан махових пір’їн крила.
За інкубації різновагових яєць маса добових курчат буде значно варіювати. Неоднорідність стада за масою спричинюватиме проблеми на вирощуванні.
Так, просиджені (з яєць модального класу) кондиційні курчата будуть жвавішими, швидше і краще адаптуватимуться до середовища пташника, першими розпочнуть споживати воду та корм, будуть мати кращі захисні механізми.
Своєю чергою непросиджений (із занадто великих яєць), доволі кволий, рихлуватий молодняк із великим залишковим, часто рідкуватим, жовтком, з розтягненим жовточним мішком, буде менш рухливим. Такі курчата більше відпочивають, дозрівають в умовах пташника і можуть бути розчавлені рухливою масою кондиційних курчат.
Додати коментар