Червоний курячий кліщ найінтенсивніше розмножується в теплу пору року
Червоний курячий кліщ, один із найнебезпечніших кровосисних паразитів для птиці, завдає суттєвої економічної шкоди господарствам.
Він може паразитувати на птиці цілий рік, проте найінтенсивніше розмножується в теплу пору року.
Найкращими умовами для інтенсивного розвитку курячого кліща стають несприятливі санітарно-гігієнічні умови в пташниках і відсутність профілактичних заходів. Найнебезпечніший цей ектопаразит тим, що часто стає переносником збудників сальмонельозу, пастерельозу, орнітозу, хвороби Ньюкасла, Марека, спірохетозу, туберкульозу, холери, Ку-лихоманки тощо.
Ба бліьше, кліщ має здатність паразитувати на тілі людини, спричиняючи свербіж, гострі алергічні дерматити, кропив’янку.
Уражена кліщем птиця неспокійна, споживає менше корму, стає агресивною та збудженою. Укуси ектопаразита провокують у неї свербіж, що призводить до стресу.
За масового паразитування ектопаразитів у птиці знижується продуктивність, розвивається анемія, швидко настає виснаження. У запущених випадках пригнічується імунітет, підвищується сприйнятливість до інфекційних захворювань, починається падіж молодняку, а іноді й дорослої птиці.
Найбільше клопоту червоний кліщ завдає птиці вночі. Саме у цей час його найлегше виявити, хоча за умов високої інвазивності стада кліщі стають помітні й удень.
Позбавитися курячого кліща на виробництві зазвичай досить важко. За сприятливих умов, які саме й існують у птахівничих приміщеннях, розвиток кліща відбувається безперервно, у пташниках оптимальні температура й вологість для його розвитку.
Боротьба з кліщем ускладнюється ще й тим, що він часто ховається у важкодоступних місцях – у щілинах на стінах, різному смітті. Живі ектопаразити або їхні яйця часто є в скупченнях мертвих кліщів, змішаних із пилом і кормом.
Як повідомлялося, фітогенні кормові добавки допомагають зменшити концентрацію аміаку в пташнику.
Додати коментар