Тваринництво

Через війну кількість бджолярів в Україні може скоротитися наполовину

Через війну кількість бджолярів в Україні може скоротитися наполовину

Через військову агресію рф в Україні зменшується кількість пасічників.

Про це повідомили в компанії «Знатний Мед».

Бджільництво було добре розвинуте у регіонах, де тривають активні бойові дії, або тимчасово окупованих –  Харківській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській областях. Зараз багато пасічників вимушені покинути домівку, а перевезти пасіку в інший регіон технічно складно, особливо у стислі терміни. Тому вимушені переселенці зазвичай залишають її на окупованій території.

Так само проблемно заново створювати пасіку на новому місці – це потребує значних коштів, медоносної бази тощо. Тому, за оцінками компанії «Знатний Мед», цього року кількість бджолярів в Україні може скоротитися на 40-50%.

Частина бджолярів припиняє займатися цією справою і продає бджіл разом із вуликами, насамперед так звані пасічники вихідного дня, для яких бджільництво є хобі, а також ті, хто розглядав пасіку як швидкий бізнес.

Із позитивного сьогодні те, що в регіонах, які традиційно постачають бджоломаток і бджолопакети, – Закарпатті (карпатська порода бджіл),  Хмельниччині, Полтавщині (українська степова порода бджіл), – відсутні бойові дії. Тому бджолярі з інших регіонів України можуть за потреби отримати матеріал для поновлення своїх пасік.

Війни завжди негативно впливали на бджільництво. Так, після Другої Світової на території України кількість бджолосімей скоротилася на 90%,  залишилось дуже мало бджолярів, а на відновлення галузі знадобилось ціле десятиліття.

Як повідомлялося, через війну скорочення медозбору в Україні може сягнути 25-30%.

Нагадаємо, «Дунайський аграрій» вироблятиме органічний мед.