Тваринництво

Бройлерів зазвичай вирощують за програмою з 2-5 фазами годівлі

Бройлерів зазвичай вирощують за програмою з 2-5 фазами годівлі

У більшості країн світу бройлерів вирощують за програмою з 2-5 фазами годівлі. Кожна з них складається з двох коротких періодів використання раціонів із субоптимальним і надмірним умістом поживних речовин, пише журнал «Наше птахівництво».

Чим більше фаз ураховують, тим точніше можна відрегулювати програму відповідно до ідеальної кривої. Кількість фаз і їхня тривалість мають відповідати кривій потреби.

З віком оптимальна концентрація амінокислот зменшується, а вміст енергії збільшується. Протеїн, або амінокислоти, й енергія ‒ складові раціону, що тягнуть за собою найбільші витрати.

Сучасні концепції годівлі, як правило, передбачають складання рецептур раціонів на основі доступних амінокислот, дозволяють знизити витрати на корм або забезпечують надійніший розрахунок продуктивності, що зрештою позначиться на підвищенні рентабельності.

Послідовне застосування концепції ідеального протеїну в поєднанні з підвищеною концентрацією амінокислот у раціоні помітно впливає на ріст птиці й, зокрема, на конверсію корму навіть тоді, коли не знижує витрати на корми.

Як повідомлялося, годівля ремонтного молодняку птиці починається з нульового раціону.