Брак міді в раціоні птиці викликає анемію
Мідь покращує несучість і якість яєць у птиці, посилює біотрансформацію протеїну корму в білки тіла, підвищує загальну резистентність організму. Цей мікроелемент необхідний для нормальної кератинізації пера й нормалізації ембріонального розвитку.
За дефіциту міді в раціоні птиці розвивається анемія, порушується пігментація оперення, деформуються кінцівки, затримуються темпи росту, з’являються крововиливи.
Брак цього елемента збільшує кількість яєць виродливої й патологічної форми. За недостатньої кількості міді в кормах племінного стада ембріональна смертність у нащадків підвищується в перший тиждень інкубації зазвичай у перші три доби. Спостерігаються дефекти/аномалії системи кровообігу.
Водночас за надлишку міді в дорослого стада на патологоанатомічному розтині виявляють зеленувато-блакитне забарвлення зоба, гіперемію й ерозію залозистого шлунка.
Клінічно захворювання проявляється затримкою росту й погіршенням апетиту. А надходження міді в кількості 1270 мг/кг корму призводить до летального результату.
Додати коментар