Тваринництво

Брак міді в раціоні птиці викликає анемію

Брак міді в раціоні птиці викликає анемію

Мідь покращує несучість і якість яєць у птиці, посилює біотрансформацію протеїну корму в білки тіла, підвищує загальну резистентність організму. Цей мікроелемент необхідний для нормальної кератинізації пера й нормалізації ембріонального розвитку.

За дефіциту міді в раціоні птиці розвивається анемія, порушується пігментація оперення, деформуються кінцівки, затримуються темпи росту, з’являються крововиливи.

Брак цього елемента збільшує кількість яєць виродливої й патологічної форми. За недостатньої кількості міді в кормах племінного стада ембріональна смертність у нащадків підвищується в перший тиждень інкубації зазвичай у перші три доби. Спостерігаються дефекти/аномалії системи кровообігу.

Водночас за надлишку міді в дорослого стада на патологоанатомічному розтині виявляють зеленувато-блакитне забарвлення зоба, гіперемію й ерозію залозистого шлунка.

Клінічно захворювання проявляється затримкою росту й погіршенням апетиту. А надходження міді в кількості 1270 мг/кг корму призводить до летального результату.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!