Біозахист птахоферми: свідомий персонал і сучасні технології
Біологічний захист птахоферми вимагає від персоналу відданості й старанності, уваги до дрібниць і послідовності. Для забезпечення належного рівня біобезпеки потрібні відповідні технологічні рішення на племінних фермах і в інкубаційному цеху.
На цьому наголосив Анатоль Герчак, власник компанії з виробництва індичат GERCZAK Nord-Pol Hatchery (Польща), в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво».
«На всіх наших фермах будівлі з’єднано тунелями, весь виробничий процес після того, як співробітники перетнуть чисту зону, відбувається в приміщенні без виходу назовні, – зазначив він. – Така система не дає змоги впливати зовнішнім чинникам на біологічне середовище ферм».
Інкубаторій також розроблений так, аби уникнути будь-яких ризиків потрапляння сторонньої інфекції й забезпечити максимальний біозахист.
Біозахист може бути забезпечений тільки тоді, коли весь персонал розуміють, для чого потрібні правила безпеки й, усвідомлюючи їхню мету, діють відповідно до них.
«Лише поєднання відповідної культури праці персоналу з технологічними рішеннями забезпечує повну біобезпеку», – резюмував він.