Тваринництво

Біогазова установка на молочній фермі має сенс із поголів’ям від 1,5 тис. корів

Біогазова установка на молочній фермі має сенс із поголів’ям від 1,5 тис. корів

Можливість спорудження біогазової установки на молочній фермі варто розглядати, якщо поголів’я – від 1,5 тис. корів.

На цьому наголосив генеральний директор «Української молочної компанії» Юрій Кунак, пише milkUa.

Для отримання біогазу господарство, поголів’я якого сягає 4,3 тис. корів, використовує гній ВРХ і залишки з кормового столу – 22 тонни на добу. Щоденно трубопроводами з корівників до резервуару для збору і гомогенізації надходить 330 м3 гною. Гній від телят (близько 10 тонн) доставляється трактором із причепом через день.

«Основна частина виробленої електроенергії йде на потреби ферми: доїння і промивання доїльного обладнання, приготування корму, прання, обігрів тощо, а також на заряджання електромобілів», – розповів Юрій Кунак.

Максимальна потужність біогазової установки – 1050 кВт, із яких на піку споживається 600 кВт на власні потреби, а 300-400 кВт продається в електромережу. Середня ринкова ціна – 3,5 грн/кВт∙год (із ПДВ).

Гендиректор «Української молочної компанії» згадує, що коли були масові тривалі відключення електроенергії по всій країні, вони безперебійно працювали завдяки автономності.

«Фізично ми були від’єднані від мережі, продажів електрики не було, але на виробництві молока ми не втрачали», – зазначив він.

Для господарства продаж електрики – додатковий заробіток. Це 2,5 млн грн чистого прибутку щомісяця, стверджує Юрій Кунак.

«Оскільки електроенергії виробляємо вдвічі більше за потребу, вирішили використовувати її ефективніше. На кожній філії компанії встановлюємо зарядні станції для електромобілів, – розповів керівник. – Зараз маємо 10 машин, всього плануємо 30-40. За нашими розрахунками, повна заміна автопарку окупиться за три роки».

Як повідомлялося, «Українська молочна компанія» відкрила відгодівельник на 1 тис. голів ВРХ.