Тваринництво

Аміачна сліпота у птиці найчастіше проявляється взимку

Кератокон’юнктивіт, або аміачна сліпота, найчастіше виникає у птиці за утримання в приміщеннях, де перевищений уміст шкідливих газів, зокрема аміаку, сірководню та вуглекислого газу.

Послід птиці містить близько 25% різних невикористаних сполук, і під впливом вологи та тепла в пташниках відбувається розпад сірковмісних амінокислот із утворенням шкідливих газів – аміаку та сірководню.

Вуглекислий газ накопичується в пташниках незалежно від показників температури та відносної вологості повітря, в той час як для накопичення сірководню та аміаку обов’язковою умовою є зростання зазначених параметрів мікроклімату. Зазвичай аміак концентрується у верхніх шарах повітряних мас приміщень. Якщо зростає відносна вологість, він поширюється повсюдно.

Характерними ознаками аміачної сліпоти є запалення слизової оболонки очей і верхніх дихальних шляхів.

Сприятливими чинниками до спалахів цієї хвороби є незбалансованість раціонів птиці за вмістом вітаміну А та каротину, персистенція умовно-патогенної мікрофлори.

Ця патологія має виражений сезонний характер і проявляється найчастіше взимку, особливо на тлі зростання показників відносної вологості повітря та зниження температури.

Сприйнятливим є поголів’я суходільної птиці віком 20-90 діб, проте можливі спалахи в будь-яких вікових категорій птиці.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!