Тваринництво

«Агідель» планує вакцинувати яйця бройлерів під час інкубації

Поділитись:
«Агідель» планує вакцинувати яйця бройлерів під час інкубації

ТзОВ «Агідель» (Волинська область), яке спеціалізується на інкубації яєць бройлерів із подальшим отриманням добового молодняку, планує проводити вакцинацію ще в інкубаторі методом in ovo – на 19-ту добу інкубації, коли перекладають інкубаційні яйця у вивідні шафи, робиться вакцинація таким методом в ембріон.

Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів головний лікар ветеринарної медицини ТзОВ «Агідель» Олексій Співак.

«Спочатку проколюється спеціальною голкою отвір у шкаралупі з тупого кінця яйця під кутом 45 градусів, потім голкою для ін’єкцій уводиться вакцина під оболонку хоріоналлантоїсу. Після введення голки очищують і дезінфікують у розчині хлору», – зазначив він.

Перед початком вакцинації обладнання для in ovo автоматично визначає всі яйця з живими ембріонами, що дуже важливо, бо мертве або заражене яйце може розповсюдити зараження через обладнання, наголосив Олексій Співак.

«Переваг цього методу вакцинації багато, – зауважив головний лікар ветеринарної медицини «Агіделі». – Він забезпечує високий рівень імунного захисту від зараження польовими штамами; знижує ступінь збитків під час вакцинації; унеможливлює контакт людини з курчатами, який неминучий за вакцинації іншими методами; заощаджує час на обробку курчат і доставку до пташника».

Зараз господарство практично всю вакцинацію добового молодняка робить ін’єкційним методом на спеціальному устаткуванні, де у вакцину додається барвник, за допомогою якого можна подивитися під шкірою наявність уведеної вакцини. Вакцинатор може вакцинувати до 2,5 тис. голів на годину.

Довідка

«Агідель» – один із підрозділів вертикально інтегрованої агропромислової групи «Пан Курчак». Річне закладання інкубаційних яєць у середньому становить 32 млн штук. Їх постачають на підприємства агрохолдингу та реалізують іншим українським спеціалізованим підприємствам.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями