Тваринництво

Аерозольна вакцинація мінімізує стрес у птиці

Аерозольна вакцинація мінімізує стрес у птиці

Аерозольну вакцинацію зазвичай застосовують для профілактики захворювань птиці, за яких уражуються респіраторні шляхи. Такий спосіб вакцинації стимулює місцевий імунітет і блокує проникнення польового вірусу.

Крім того, життєздатність вакцинного вірусу в цьому разі вища, ніж за випоювання, оскільки можна уникнути інактивації вірусу в системі випоювання.

Вакцинація методом розпилювання забезпечує ефективне проникнення вакцинних штамів проти респіраторних інфекцій в імунокомпетентні тканини верхніх дихальних шляхів птиці.

Такий метод вакцинації дає низку переваг за масового оброблення птиці. Він вимагає менших витрат часу й праці, мінімізує стрес у птиці, індукує хороші місцеві й системні імунні відповіді організму.

Недоліки вакцинації методом розпилювання полягають в отриманні різною птицею неоднакової дози вакцинного препарату, а також ризику, що деяка птиця залишиться нещепленою.

Тому велике значення правильне здійснення аерозольної вакцинації. Успіх спрей-імунізації птиці живими вакцинами залежить від низки чинників, найбільше значення з яких мають

– розмір крапель;

– якість води;

– кліматичні умови;

– планування приміщень, де проводиться вакцинація;

– обладнання для вакцинації;

– наявність досвіду в працівників, які вакцинують птицю.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!