Тваринництво

5 порад із енергозаощадження у пташнику

Поради професора з птахівництва Браяна Д. Ферчайлда допоможуть птахопідприємствам заощадити енергію, пише журнал «Наше птахівництво».

1. Переконайтеся, що датчики/термостати контролера навколишнього середовища встановлені правильно.

Розташування датчиків температури/термостатів занадто близько до обігрівачів, до курчат або надвисоко від землі можуть призвести до охолодження птиці. Якщо вони дуже близько до бічної стіни, або там, де в пташник проникає повітря, це спричинить надмірну витрату палива.

2. Використовуйте циркуляційні або лопатеві вентилятори

Вони відводитимуть тепле повітря від стелі, усуваючи температурне розшарування, і доводитимуть тепло до рівня курчат там, де це необхідно, скорочуючи витрати на опалення. Дослідження показують, що циркуляційні вентилятори ефективні за будь-якого типу системи опалення.

3. Використовуйте навісні стелі й повітря з горища

З підвісною стелею і стелевими припливними клапанами у зимову пору року можна подавати свіже повітря в пташник з горища, де воно не таке холодне, як назовні. Це знижує витрати на обігрів пташника та підтримує відносну вологість у межах 50-70%.

4. Не допускайте витоку повітря

Герметизований пташник дозволяє контролювати, де і скільки повітря потрапить у будівлю. Це забезпечить надходження повітря через заплановані вхідні отвори й мінімізує переохолодження птиці, злежування підстилки і температурне розшарування в холодну погоду.

5. Регулярно очищайте і ремонтуйте обладнання для обігріву

Правильний догляд за обігрівачами знизить рівень окису вуглецю і дозволить ефективніше використовувати паливо. Слідкуйте за чистотою форсунок пальників. У водяних обігрівачах треба стежити за чистотою ламелей і теплообмінника.

Як повідомлялося, теплогенератор непрямого спалювання підійде для середніх і великих пташників.