Техніка

Якість тюків сіна починається з валка

Для збереження максимальної якості сіна в тюках і рулонах слід дотримуватися певних правил.

Найважливіше з них – відразу після початку збирання перевірити перші тюки: чи відповідає їхня щільність і форма завданим параметрам. Адже з кабіни все може бути добре, але велика різниця у щільності між центром і краями стане згодом причиною поганого зберігання сіна, руйнування тюка або рулону. Оператор навіть за наявності датчиків і комп’ютерів не може точно знати, які тюки він отримує.

Якість тюків починається з валка. Особливо це стосується рулонних прес-підбирачів. За можливості ширину валка потрібно робити дещо більшою, ніж приймальний блок підбирача.

Це дасть можливість рівномірно завантажити підбирач і, крім того, забезпечить створення рулону з однаковою щільністю від центра до країв.

Якщо неможливо зробити ширину валка такою самою, як і ширина підбирача, то краще зробити його вдвічі вужчим. Оператор зможе їхати не по прямій лінії, а поперемінно зміщуючись до правого або лівого краю валка, і таким чином рівномірно завантажувати прес-підбирач.

В іншому разі рослинна маса здебільшого потраплятиме в центральну частину підбирача, і той утворюватиме рулони бочкоподібної форми, де основна маса сіна буде сконцентрована ближче до центра.

Також валок має бути якомога більшим, щоб зменшити кількість проходів підбирача по полю та найголовніше – зменшити механічний вплив на рослинну масу для уникнення втрат під час тюкування.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!