Техніка

Викачування гною шланговою системою набагато ефективніше, ніж бочками

Лагунний міксер для гною A.TOM MPL 1500

В умовах стрімкого подорожчання мінеральних добрив, усе актуальнішим стає внесення рідкої органіки. Адже воно не лише суттєво скорочує витрати господарства на живлення культур, а й покращує стан ґрунту та сприяє підвищенню урожайності.

Про це розповідає керівник відділу агропроєктів компанії «А.ТОМ» Ян Бондаренко, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Головне – ми вносимо гній на поля не з метою його утилізації, а для удобрення – під конкретну культуру, в певну фазу розвитку, певними нормами», – наголошує Ян Бондаренко.

Є кілька способів унесення гною на поля – викачування шланговою системою та вивезення бочками. За першого способу, гній із гноєсховищ можна викачувати й подавати в поля на відстань до 4,5 км за допомогою одного комплекту обладнання. У такому разі продуктивність унесення становить мінімум 2000 кубометрів добрива на день. Залучивши більше комплектів, відповідно, можна збільшити відстань від гноєсховищ до полів для внесення добрив. Вочевидь, викачування лагун і внесення на поля гною шланговою системою набагато ефективніше, ніж унесення гною бочками. Адже в такому разі необхідно кілька бочок великих об’ємів і, відповідно, кілька тракторів.

«Навіть за цілодобового режиму роботи максимальна продуктивність унесення гною бочками на відстань 4,5 км становитиме не більше, ніж 400 кубометрів, – каже Ян Бондаренко. – Натомість шланговою системою наш рекорд становив 3600 кубометрів. Щодо ціни таких послуг, то з урахуванням амортизації, зокрема й трактора, ціна внесення гною бочками в будь-якому разі значно вища, ніж викачування шланговою системою».

Сьогодні вітчизняна компанія «А.ТОМ» виготовляє різноманітне обладнання для внесення органіки – транспортувальники шлангів, міксери для перемішування, аплікатори для гною, помпово-дизельні станції.

Раніше ми повідомляли про особливості підживлення ріпаку рідким гноєм.