Техніка

Вітчизняний ринок дронів-обприскувачів став лідером у Європі

Вітчизняний ринок дронів-обприскувачів став лідером у Європі

У 2022 році ринок дронів-обприскувачів України став № 1 у Європі.

На цьому наголосили у компанії DroneUA.

Попри труднощі, в 2022 році дронами-обприскувачами обробили 1,2 млн га, що на 20% більше, ніж попереднього сезону. Невиконання прогнозованої площі було зумовлено затяжними дощами в період десикації.

Тому у 2023 році збережеться попит на послуги агродронів, і навіть посиляться їхні позиції через тотальне подорожчання всіх ресурсів і вагомі переваги технології внесення ЗЗР дронами, прогнозують у компанії.

У 2021-2022 роках агродрони заощадили близько 12,1 млн л пального, адже потребують його удвадцятеро менше, як порівняти з наземною технікою. Для внесення пестицидів на 1 га поля потрібно близько 5 л робочого розчину, що економить до 95% води.

Агродрону потрібно до 30% менше препарату, ніж традиційному обприскувачу, для отримання такого ж біологічного ефекту. А внесення з точністю до 2 см підвищує засвоюваність препарату в рази.

Із дронами-обприскувачами можна працювати відразу після дощу. А пошкодження рослин під час оброблення дорівнює нулю.

У 2021-2022 роках із застосуванням агродронів карбоновий слід зменшився на 30,8 тис. тонн, що відповідає основним цілям сталого розвитку.

Завдяки експлуатації дронів-обприскувачів у 2021 році створили понад 1 тис. робочих місць у регіонах для молодих спеціалістів.

Нагадаємо, власний дрон-обприскувач у господарстві окупається за один сезон.