Техніка

Відхилення від оптимальної глибини висіву завжди провокує втрати, - дослідження

У ході проведення Fendt Momentum Crop Tour – 2021 дослідили вплив глибини висіву та швидкості сівби на врожайність кукурудзи.

Про це розповіли під час прес-туру на Digital Field.

Оптимальною глибиною висіву для проведення Crop Tour – 2021 обрали 5 см.

«Відхилення від оптимальної глибини висіву завжди буде провокувати втрати врожайності, й ми мали змогу побачити це наочно й отримали результати, які можна порахувати. Зміна глибини висіву на 1 см в більшу або меншу сторону спричиняє зниження врожайності на 1 ц/га, що відчутно позначається на економіці господарства», – зазначає продакт-менеджер Fendt & Valtra у Східній Європі Сергій Лук’янець.

Так, за глибини висіву 5 см врожайність кукурудзи склала 9,7 т/га, за 5,7 см – 9,6 т/га, 6,2 см – 9,5 т/га, 7,6 см – 9,3 т/га, 8,2 см – 9,1 т/га, а за найменшого показника 3,8 см – 9,6 т/га.

Другий досліджуваним фактором впливу на врожайність культури стала швидкість сівби.

Так, за швидкості 12 км/год врожайність склала 9,8 т/га, 15 км/год – 9,9 т/га, 18 км/год – 9,7 т/га.

«Зміна швидкості не впливає кардинально на врожайність. Однак, якщо порівняти 15 і 18 км/год, взявши до уваги те, що це додаткові 3 км/год, коли не встигаєш в оптимальні строки і є ризик не виконати сівбу взагалі, то вибір очевидний. Тому краще посіяти можливо з меншими прибутками, але принаймні ви закриєти поле. У таких ситуаціях сівалки швидкісного висіву мають значні переваги над звичайними», – відзначає Сергій Лук’янець.

Нагадаємо, за автоматичного притискного зусилля врожайність кукурудзи зросла на 1 т/га.