Техніка

Вертоліт «Надія» від «Мотор Січ» може застосовуватися для сільгоспробіт

Вертоліт «Надія» від «Мотор Січ» може застосовуватися для сільгоспробіт

У Запоріжжі презентували перший український вертоліт «Надія» від АТ «Мотор Січ». На його створення витратили 10 років. На аеродромі «Мокра», де показали новинку, президент «Мотор Січі» В’ячеслав Богуслаєв підтвердив, що вертоліт може згодитися не лише для пасажирських перевезень, а й у сільському господарстві.

Задіяний в агросекторі, вертоліт «Надія» міг би здійснювати аеросівбу, вносити сухі мінеральні добрива, а за допомогою спецобладнання – й обробляти площі рідкими хімічними препаратами.

Через високу продуктивність аеросівба була популярною в Радянському Союзі. Завдяки літакам, а пізніше вертольотам, висіювали горох та ячмінь на площах, де через стан ґрунту складно було задіяти сівалки. Завдяки рівномірному розподіленню насіння підвищували природну конкурентоздатність культурних рослин.

Практика радянського часу пам’ятає підвищені врожаї ячменю в Полтавській області саме через сівбу його з вертольоту.

Утім, попри високу продуктивність – 100 га/год., посіви були неточними. Прийом називали виправданим лише в умовах ранньої підкормки зернових. Попри велику вартість, окупність за рахунок збільшення врожаю була великою.

При обробці рослин інсектицидами й фунгіцидами додаткові завихрення від роботи гвинтів сприяють якісному покриттю рослин робочим розчином. Однак є загроза, що деякі препарати можуть конденсуватися з ранковим туманом на несільськогосподарських площах.

Landlord

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!