Техніка

Україна впроваджуватиме систему AKIS для ведення сучасного сільського господарства

Україна впроваджуватиме систему AKIS для ведення сучасного сільського господарства
«Точні» посіви ФГ «Флора»

Дуже важливо сформувати нову модель розвитку сільськогосподарського дорадництва, з урахуванням набутого власного досвіду та досвіду європейських країн.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Мінагрополітики вживає ряд заходів, спрямованих на розвиток аграрного сектору, зокрема, розширення співпраці з ЄС у сфері сільського розвитку, диверсифікацію сільської економіки та підвищення рівня доходів сільського населення. На цьому наголосив заступник Міністра аграрної політики та продовольства Маркіян Дмитрасевич на Всеукраїнської конференції з питань створення системи AKIS в Україні.

Він підкреслив необхідність втілення інновацій у сучасному сільському господарстві задля забезпечення продовольчої безпеки країни та розвитку конкурентних переваг на внутрішньому та міжнародному ринках.

«Сільгосптоваровиробники потребують знань з аграрного менеджменту та маркетингу, передових технологій у сільському господарстві, консультацій щодо ведення прибуткового господарювання, а сільські громади – обізнаності у можливих шляхах розбудови соціальної інфраструктури сільських територій.

У правильно функціонуючій системі знань та інновацій в сільськогосподарській галузі сільськогосподарські дорадники відіграють вирішальну роль, забезпечуючи надання фермерам актуальної інформації для впровадження їх ефективної діяльності», – зазначив Маркіян Дмитрасевич.

Довідково: Система знань та інновацій в сільськогосподарській галузі (AKIS) охоплюють усіх людей та організації (організації та кооперативи фермерів та лісівників, дорадників, дослідників, представників бізнесу, недержавні громадські організації…), які створюють, поширюють та використовують знання та інновації в сільському господарстві та взаємопов’язаних сферах: на сільських територіях, в ланцюгах доданої вартості, щодо навколишнього середовища, клімату, біорозмаїття, суспільства, споживачів тощо.

Нагадаємо, США активно підтримуватиме український агробізнес у впровадженні інновацій.