Техніка

Господарства Кіровоградщини працюють за точними технологіями

Господарствам «Гвіса» та «Поліна», що на Кіровоградщині, вдається виконувати всі операції вчасно. Цьогоріч оптимізували ґрунтообробіток, решту робіт проводять за планом. Додаткову перевагу у виробництві надають системи точного землеробства.

Про це AgroTimes розповів комерційний директор СФГ «Гвіса» і ПП «Поліна» (Кіровоградська обл.) Сергій Грушка.

Навесні обробили угіддя за традиційною технологію. Утім, задля економії пального ґрунт не культивували, виконали лише закриття вологи. Загалом працювало 4 знаряддя, серед яких – борони американського виробництва, з шириною захвату 15,5 м. Витрати пального становили близько 8 л/га, продуктивність – 150 га на добу.

«Посівна пройшла добре, встигли в оптимальні строки, агрономи не підвели і техніка теж. Усе необхідне закупили завчасно, тож робота не зупинялась через нестачу якихось ресурсів», – зазначає Сергій Грушка.

Для сівби ярих у господарстві застосовують сівалки John Deere, Gaspardo та Horsch. За словами комерційного директора, наявна модель сівалки John Deere проста й надійна, але вже дещо застаріла: місяцями недосіває, є проблеми зі стиком рядків. А от Gaspardo та Horsch – більш нові моделі, до того ж рухаються із GPS-навігацією та коригувальним сигналом з точністю до 2,5 см.

«Кукурудзу посіяли 24-рядною сівалкою Gaspardo, яких, до речі, досить мало в Україні. Агрегатували з трактором John Deere на гусеничному ходу, що працює із точним сигналом. І зараз, коли прополювали культуру, бачимо, наскільки якісний був висів: усі рядки рівненькі, рослини під час обробітку не підрізає. Точне землеробство – це хороша штука, нове розуміння всіх процесів. Потрібно вкладати кошти, й потім все окупиться», – відзначає Сергій Грушка.

Із точним землеробством господарство почало працювати в 2013 році, коли встановили на трактори систему підрулювання. Завдяки їй сівалка рухається самостійно, увага оператора потрібна лише, коли знаряддя заходить в рядок і розвертається вкінці.

Відтак, згодом планують вдосконалювати свій тракторний парк, аби всі машини працювали із такими системами.

Нагадаємо, аграріям надають безкоштовний доступ до інструментів точного землеробства.