Техніка

Телематичні рішення зменшують простій машин у середньому на 30%, - фахівець

У сільському господарстві триває розроблення «розумних» машин і програмних рішень, що покращують умови роботи операторів і підвищують ефективність виконання технологічних операцій.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

Згідно із баченням компанії CASE IH, цифрове сільське господарство поділяється на три основних види:

  • 1. FLEET – керування парком техніки.
  • 2. FARM – керування фермою.
  • 3. FIELD – керування полем.

«Підвищити продуктивність функціонування парку машин можна шляхом оптимізації логістики та технічного обслуговування, прогнозування виникнення помилок і оперативного реагування на них, зокрема, завдяки телематичним рішенням. Усе це дає можливість зменшити простій машин у середньому на 30%», – відзначають у статті.

Під керуванням фермою мається на увазі управління операційною й агрономічною продуктивністю. За допомогою інноваційних систем, якими обладнана техніка господарства, можна ухвалювати певні організаційні й агрономічні рішення, що підвищують ефективність проведених операцій у полі.

Наприклад, коли створюється карта поля й надсилається на всі машини, таким чином оптимізується діяльність усього підприємства. Завдяки цьому досягається близько 5% економії коштів під час виконання завдань.

Керування самим полем відбувається за допомогою систем автоматичного водіння, навігації та агрономічних сенсорів (датчиків для вимірювання вологи, швидкості вітру тощо). До того ж для всіх машин застосовують одні й ті самі дані, наприклад, контури поля для навігації.

Нагадаємо, мережа CASE IH RTK+ позиціонує з точністю до 1,5 см.