Ринок агротехніки стабілізується у Франції, Польща та Італія втрачають темпи
Загальний індекс бізнес-клімату в індустрії сільськогосподарського машинобудування Європи на початку 2026 року знову продемонстрував незначне зниження, опустившись із +4 до +2 пунктів. Попри певні сподівання на відновлення, у багатьох сегментах ринку реальний підйом так і не відбувся, а галузь продовжує перебувати у стані невизначеності.
Про це повідомляють в Європейській асоціації сільськогосподарського машинобудування (CEMA).
Наразі спостерігається суттєвий розрив між песимістичними оцінками поточних продажів та позитивними очікуваннями на майбутнє. Якщо ринок Франції поступово стабілізується, то такі країни як Польща, Італія та Іспанія, що раніше демонстрували високу активність, знову починають втрачати динаміку. Це створює додатковий тиск на виробників, які розраховували на стале зростання в цих регіонах.
Водночас представники галузі зазначають, що запаси техніки на складах дилерів залишаються на низькому рівні. Після масштабного скорочення складських залишків навесні 2025 року обсяги наявної техніки наразі є нижчими за середні показники останніх трьох років. Це означає, що попри загальну стагнацію, ринок не перенасичений, що дає надію на швидке реагування виробництва у разі зростання попиту.
Читайте також: Продажі тракторів в Італії зросли на 13,7% у 2025 році